Rurki Wirowe dla Chłodzenia Punktowego Frigid-X ™ Vortex Tubes Od NEX-Flow ™.
Rurka wirowa
Rurki wirowe są to urządzenia, które pracują na standardowym zasilaniu sprężonym powietrzem. Powietrze wchodzi w rurkę wirową i dosłownie dzieli przepływ powietrza na dwie części - zimne powietrze na jednym końcu, i gorące powietrze na innych - to wszystko bez żadnych części ruchomych.

Rurki wirowe posiadają zawór na "gorącym" końcu kontrolujący wielkość przepływu powietrza i temperaturę na wyjściu z zimnego końca. Poprzez dostosowanie zaworu można sterować "zimną frakcją", która jest procentem całkowitej ilości sprężonego powietrza wychodzącego do  rurki wirowej. Rurki wirowe Frigid-X ™  mogą być również wyposażone w stałe ustawienie zimnego końca, a nie w zawór.

Wewnątrz jest wymienny "generator" wykonany z mosiądzu , który kontroluje zakresy temperatur, które chcesz mieć na końcach zimnych i gorących. Istnieje kilka modeli generatorów sprężonego powietrza. Istnieją dwa podstawowe typy generatorów - jeden do wytwarzania bardzo niskich temperatur (maksimum zimna na zewnątrz nazywany generatorem C) i jeden rodzaj do wytworzenia maksymalnej ilości chłodzenia (maksimum chłodzenia nazywany generatorem h).
Rurki Wirowe - zasada działania
Rurka wirowa zasada działania
Sprężone powietrze wchodzi w punkcie (A). Wewnątrz rurki wirowej sprężone powietrze jest zawirowane za pomocą "generatora" tak, że porusza się w jednym kierunku wzdłuż małej rurki (na gorącym końcu), a następnie  z powrotem tworząc jeden strumień powietrza (B), a drugi strumień powietrza, (C) w kierunku przeciwnym. Zewnętrzny strumień powietrza nagrzewa i wyrzucany jest w punkcie (D). Środkowa kolumna powietrza robi się zimna i wyrzucana jest w punkcie (E). Temperatury i wydajności można zmieniać, dostosowując gorącą końcówkę w (D) i/lub za pomocą różnych "generatorów".
Frigid-X ™ Vortex Tubes Są Najlepsze Bo...
Rurki wirowe są wykonane ze stali nierdzewnej a generator i zawór  z mosiądzu, uszczelnione  oringami Viton aby umożliwić ich stosowanie w szerokim zakresie środowisk. Daje to również dłuższą żywotność i lepszą zwartość. Ponadto, nasze rurki można stosować w warunkach wysokich temperatur, bez dodatkowych opłat w przeciwieństwie do wielu naszych konkurentów.
Rurki wirowe
Większość konkurentów używa plastikowych generatorów i standardowych o-ringów Buna N  a za części z mosiądzu i Viton każe płacić dodatkowo. Unikalna konstrukcja i jakość materiałów użytych w rurkach wirowych Frigid-X ™  pozwala na rok funkcjonowania rurek bezobsługowo.
Zalety Rurek Wirowych
Brak części ruchomych, niezawodne,
Brak chłodziwa,
Kompaktowe i lekkie,
Niska cena,
Bezobsługowe,
Ciągłę zimne powietrze,
Brak zagrożeń iskrą lub wybuchem,
Wymienne generatory
Aplikacje dla Rurek Wirowych
Chłodzą sterowniki elektryczne i elektroniczne
Chłodzą maszyny i oprzyrządowanie
Chłodzą kamery CCTV,
Utwardzaja kleje "na gorąco" ,
Chłodzą połączenia lutowane,
Chłodzą próbki gazów,
Chłodzą gorące uszczelki,
....
Rurki Wirowe używane sa w następujących aplikacjach:
Zapytaj o Produkt
GREENTEC MQL
 
Skontaktuj sie z nami 61 670 33 67