Air Knife, Stainless Steel Air Knife, Air-Blade™ Air Knife Blow Off System od Nex Flow™ to produkty łatwe w montażu i konserwacji oraz zmniejszające zarówno zużycie sprężonego powietrza jak i poziom hałasu.
.

Nóż powietrzny od Nex Flow™ wytwarza "laminarny" przepływ powietrza wzdłuż jego długości za pomocą efektu "Coanda", który "porywa" dużą ilość powietrza z otoczenia za pomocą niewielkiej ilości sprężonego powietrza na wejściu do noża czego efektem jest wytworzenie strumienia wyjściowego powiększonego do 30 razy.

Czas zwrotu inwestycji z oszczędności na zużyciu sprężonego powietrza  w niektórych aplikacjach wynosi kilka tygodni.
Nóż powietrzny
Model 10018 Standard Air-Blade ™ Air Knife jest używany do wydmuchiwania cząstek metalu i brudu z telefonu komórkowego po procesie produkcji
Air Knife, Stainless Steel Air Knife, Air-Blade™ Air Knife Blow-Off System od Nex Flow™
GREENTEC MQL
Zapytaj o Produkt
Standardowy Air Knife - zasada działania
Sprężone powietrze doprowadzone jest z tylniego (lub bocznego) portu (A). Powietrze z otoczenia porywane jest w punkcie (B) przez strumień sprężonego powietrza, które opuszcza nóż wąską szczeliną. Porwane powietrze opływa profil Coanda wzdłuż powierzchni czołowej (C), która kieruje strumień powietrza w idealnie prosto pod kątem 90 stopni, aby utworzyć jednolitą płaszczyznę powietrza na całej długości noża powietrznego Air Blade™  powietrze opuszcza nóż w punkcie (D). W efekcie na wyjściu powstaje wzmocniony strumień powietrza ze zmaksymalizowaną prędkością i siłą. Tak zdefiniowany laminarny strumień powietrza wykorzystywany jest w aplikacjach przedmuchiwania oraz chłodzenia.

Nóż powietrzny od Nex Flow™ tworzy kurtynę powietrzną wzdłuż długości aplikacji przy użyciu tego samego efektu "Coanda" który wykorzystywany jest w naszych wzmacniaczach przepływu. W nożach powietrznych od Nex Flow™ nie ma ruchomych części, laminarny, silny strumień wzmocniony powietrzem z otoczenia wytwarzany jest za pomocą sprężonego powietrza z lokalnej sieci. Strumień wyjściowymoże być wmocniony do 20 razy w stosunku do wejścia..

Nóże powietrzne od Nex Flow™ oferowane są z aluminium lub ze stali nierdzewnej, mogą być składane w dowolne długości z oferowanych rozmiarów standardowych.
Skontaktuj sie z nami 61 670 33 67